ć to na uwadze zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Każdy błąd może skutkować ewentualnymi drobnymi karami, niemniej jednak poważne kary są dawane jedynie tym, którzy mają bardzo negatywne oddziaływanie na wyniki wyszukiwania. Wtedy można otrzymać tak zwany filtr albo ban – tyczy się to głównie wyszukiwarki Google. W innym przypadku skutki nie są aż tak dotkliwe.
Historia początków e-marketingu
Początki internetu oraz e-marketingu są ściśle ze sobą powiązane, dlatego że bez internetu e-marketing byłby niemożliwy. Promowanie stron internetowych zaczęło się wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych. Podczas początków internetu pozycjonowanie i e-marketing było znacznie łatwiejsze niż obecnie. To dlatego, że używane kody oraz algorytmy były prostsze w porównaniu ze sposobami używanymi przez wyszukiwarki dzisiaj. Algorytm odpowiadający za prezentowanie wyników na odpowiednich pozycjach analizuje nawet kilkaset aspektów strony i system ten ulega nieustannym modyfikacjom. Sam termin „pozycjonowanie” pojawił się w użyciu w około 2002 roku, przedtem do określenia tego typu działań mających wpływ na wyniki wyszukiwania nazywano z angielskiego „web positioning”.
Jak zmieniał się marketing internetowy?
Marketing internetowy zmieniał się bardzo na przestrzeni ostatnich lat. Najważniejszą zmianą jaka jest teraz widoczna jest konieczność personalizacji wszystkiego, co tylko możliwe. Dzięki zaawansowanym algorytmom, zbieraniem danych o każdym użytkowniku można trafić z reklamą do osób zainteresowanych na przykład wyłącznie takim konkretnym tematem. Daje to szansę poznania nowych klientów i zabłyśnięcia czymś ciekawym. To rola marketingu na żywo, marketingu, który dzieje się na naszych oczach. Wiedzą o tym specjaliści o pozycjonowania stron i innych rodzajów marketingu i po prostu wykorzystują to w swoich działaniach.