pierwszej stronie wyszukiwania danej frazy w Google. Z wyrażeniem wysoka pozycja w wyszukiwarce ściśle powiązane są frazy, takie jak top 5 czy top 10. Oczywiście analogicznie mogą występować też frazy wskazujące miejsce strony internetowej w wyszukiwarce. Fraza top 5 oznacza, że dana strona znajduje się w wynikach wyszukiwania w pierwszych pięciu wyświetlanych linkach, podobnie wyrażenie top 10 odnosi się do miejsca strony w wynikach, z tym że znajduje się nie w pierwszej piątce, ale w pierwszej dziesiątce pokazywanych wyników.
Linkowanie w internetowej encyklopedii
Linkowanie (ang. Link building) – zestaw działań związanych z optymalizacją dla wyszukiwarek internetowych wewnątrz i na zewnątrz strony internetowej, których celem jest poprawienie pozycji witryny w wyszukiwarkach internetowych, a pośrednio zwiększenie ilości wejść na daną stronę lub linków zwrotnych. Poprawna implementacja linkowania może zwiększyć ilość wysokiej jakości odniesień do danej strony internetowej, co z kolei może przełożyć się na wyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek internetowych. Wykorzystywane jest także jako strategia w kampaniach marketingowych, których celem jest zwiększenie świadomości marki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie
Co się zalicza do nieetycznych technik pozycjonowania?
W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem oraz zapotrzebowaniem na pozycjonowanie wykorzystuje się różne techniki. Niektóre z nich są jednak uważane za nieetyczne, ale co to tak naprawdę znaczy? Mianem nieetycznych technik pozycjonowania określa takie działania, które nie są zgodne z zaleceniami osób tworzących strony oraz takie, które nie są akceptowane przez twórców wyszukiwarek. Jedną z takich metod jest nadmierne nagromadzenie słów kluczowych. Innym przykładem nieetycznej techniki jest używanie słów kluczowych, które są niezgodne z treścią. Ukrywanie słów kluczowym pod jakimś tłem lub umieszczenie ich tak, aby były niewidoczne również jest zaliczane do działań nieetycznych w pozycjonowaniu.