lizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Blogowanie a pozycjonowanie stron
Każdy bloger, który pozycjonuje strony internetowe w wyszukiwarkach internetowych lub po prostu jest tym zainteresowany, dobrze jakby przeczytał ten właśnie tekst. SEO to proces wieloletni, który na kluczowy wpływ na wzrost ruchu na blogu. Jeśli bloger chce zająć się SEO sam, musi przede wszystkim tworzyć wartościowe materiały, które będą w stanie zaspokoić potrzeby swoich klientów. Klientami blogera są oczywiście jego czytelnicy, chodzi o takie rozumienie. Jeśli treść będzie zawierała słowa kluczowe i będzie zoptymalizowana zgodnie ze wskazówkami Google, to jest duża szansa na sukces. Kolejny krok to zdobycie linków, wykonanie wszelkich czynności, które mają wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych.
Czy można zostać ukaranym przez Google?
W tekście tym zastanowimy się nad karami od Google. Kto i czy w ogóle ktoś może przez wyszukiwarki być ukarany, a jeśli tak, to w jaki sposób? Jest to proces wieloletni, który daje ogromne negatywne skutki. Warto mieć to na uwadze zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Każdy błąd może skutkować ewentualnymi drobnymi karami, niemniej jednak poważne kary są dawane jedynie tym, którzy mają bardzo negatywne oddziaływanie na wyniki wyszukiwania. Wtedy można otrzymać tak zwany filtr albo ban – tyczy się to głównie wyszukiwarki Google. W innym przypadku skutki nie są aż tak dotkliwe.